Partido Obrero’dan ellerinizi çekin Milei-Bullrich hükumetinin baskısına karşı birleşik işçi cephesi! İşçi hareketinin teşkilat ve militanlarına yapılan adli soruşturulmalar iptal edilsin!

3 Haziran tarihinde, işçi karşıtı Milei hükumetinin federal adalet sistemi Partido Obrero’nun (İşçi Partisi, PO) Buenos Aires kentindeki genel merkezine polis baskını tertip etmiştir. Bu sindirme, birçok işsiz ve mahalle teşkilatlarının sorumlularına yapılan şiddetli polis baskınlarını ve Polo Obrero yöneticisi Eduardo Belliboni’ye açılan soruşturmayı takip etmektedir.

Arjantin hükumeti gösteri yapma hakkını büyük ölçüde kısıtlamak, emekçilerin sömürüsünü derinleştirmek ve emekçi kitlelerin fakirleşmesini istemekle kalmayıp spekülatörlerle dolandırıcıları zengin veya patron olduklarında korumaktadır.

Hükumetin esas suçlaması, PO’nun buna karşı çıkmasıdır. Sürekli Devrim Kolektifi baskını kınar ve PO militanlarıyla dayanışmasını ifade eder. PO ve Milei hükumetinin polis ve adalet baskısının tüm mağdurlarını müdafaa etmek için milli ve beynelmilel birleşik işçi cephesi!

10 Haziran 2024
Sürekli Devrim Kolektifi