Erdoğan, BM Genel Kurulu’na katılmak için ABD’ye uçmadan önce İstanbul Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısına katılan kanallardan biriside, ana akım medyada açık Erdoğan rejminin propogandasını yapmayan nadir kanallardan olan FOX TV’nin muhabiride vardı. FOX TV muhabirinin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Tank Palet fabrikasıyla ilgili iddasını sorması üzerine, Erdoğan tehtit vari despot bir uslupla FOX muhabirini azarladı. Erdoğan FOX muhabirine şöyle bir açıklamada bulundu:” FOX TV’yi yalan medya olmaktan çıkarın, bir kere dürüst olun, önce FOX TV’nin yayın politikasını değiştirmesi lazım”
Erdoğan’ın yayın politikasını değiştirilmesi gerekir dediği durum açıkça şudur: “Ya medya Erdoğan rejiminin propoganda birimi gibi çalışacak yada hedef gösterilmeyi, sansüre uğramayı, kapatılmayı, hapse atılmayı göze alacak” Bunun bir üçüncü yolunu Erdoğan rejimi bırakmamaktadır. Tüm ana akım medyayı Erdoğan eline geçirmiş olsada, sabah akşam Erdoğan rejimini öven yayınlar yapılsada, bu medya kaynaklarına devlet eliyle sınırsız lojistik ve finansal destek sunulsada, Erdoğan rejminin havuz medyası okunmamakta, izkenmemektedir. Her geçen gün kan kaybetmektedir. Havuz medyası dışında kalan medya kuruluşları daha fazla izlenmekle birlikte, yığınlar habere erişim kaynağı olarak muhalif sosyal medya haber portallarına yönelmektedir. Erdoğan rejimi kendi hoşuna gitmeyecek sıradan bir gazetecilik sorusuna dahi tahamül edemez hâle gelmiştir. Bu durumda Erdoğan rejiminin içinde bulunduğu yönetme krizinin her geçen gün derinleştiğinin göstergesidir. Devlet baskısı, yasaklar, sansürler, tutuklamalar olmadan Erdoğan rejimi ayakta kalamaz. Çünkü yönetemiyorlar… Yönetemiyorlar çünkü; tüm burjuva devlet aygıtları teltel dökülmekte, rejim meşruiyet krizi içinde boğulmaktadır. Yönetemiyorlar çünkü; yarattıkları ekonomik krizin önüne geçemiyorlar; emekçi yığınlara açlık, yoksulluk, işsizlik, sefalet geleceksizlik dışında verebilecekleri hiçbir şey yok.
Yönetemiyorlar çünkü; içerde ve dışarda hız kesmeden savaş politikaları uygulamakta, kürt düşmanlığını merkeze alan ırkçılık üzerinden siyasal meşruiyet yaratmaya çalışmakta fakat başarısızlığa mahkum olmaktadır. Sözün kısası çürümüş cesete dönüşen Erdoğan rejimi yönetememe krizinde boğulmaya mahkumdur; fakat bu tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Erdoğan diktatörlüğünden kurtulma sorunu bir devrim sorunudur, Erdoğan rejmine karşı devrimci bir alternatif inşa edilmediği sürece varlığını dahada sertleşerek sürdürmeye devam edecektir.